Një zjarr ka rënë pranë një banesë të braktisur në fshatin Suk 1 të Roskovecit.

Në vendngjarje ndodhen tre zjarrfikëse, të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.

Nuk dihet ende se cili ka qenë shkaku i zjarrit që ka djegur rreth 700 grumbullime me bar.

Zjarrfikësit po vijojnë punën për neutralizimin e situatës dhe shuarjen e flakëve.

Top Channel