Protesta për Lear Kurtin, qytetarët ndezin qirinj dhe hedhin miell e domate para Ministrisë së Brendshme

23/10/2022 18:40

Protesta për 32-vjeçarin Lear Kurti ka vijuar me incidente pasi shumë qytetarë po sulmojnë policinë para Ministrisë së Brendshme duke hedhur miell e domate.

Deri më tani policia nuk ka shoqëruar asnjë qytetar, por qëndron në kordon para Ministrisë së Brendshme.

Disa prej të rinjve protestues kanë ndezur qirinj para godinës së ministrisë.

Protesta u thirr nga Sali Berisha, ndërsa ata kërkojnë drejtësi dhe zbardhjen e rastit të të riut që ndërroi jetë në duart e policisë.

 

Top Channel