Dhjetëra qytetarë protestuan sot për vdekjen të riut Lear Kurti, i cili ndërroi jetë në komisariat, pasi u shoqërua nga policia.

Nën moton “Drejtësi për Lear Kurtin”, qytetarët kanë ndezur qirinj para ambienteve të Ministrisë së Brendshme dhe më pas janë nisur drejt kryeministrisë, ndërsa edhe shkallët e kësaj godine u ‘ndriçuan’ nga qirinjtë e ndezur nga protestuesit.

Ata kërkojnë drejtësi dhe zbardhjen e rastit të të riut që ndërroi jetë në duart e policisë dy netë më parë.

FOTO GALERI
1/18

Top Channel