Gjendet biznesmeni i vrarë, Bedri Rexhepi u zhduk vitin e kaluar! U vra për 30 mijë euro

19/10/2022 12:18

Janë identifikuar mbetjet kockore të gjetura javë më parë Novobërdë.

Ekspertiza tregon se viktima është Bedri Rexhepi, biznesmeni që u zhduk në prill të vitit të kaluar, për çka Prokuroria Themelore e Prishtinës ka ngritur edhe aktakuzë për veprën penale vrasje në bashkëkryerje.

Sipas prokurorisë, Bedri Rexhepi u vra për shkak të 30 mijë eurove që të dyshuarit donin t’i përfitonin.

Familja e Bedri Rexhepit kërkon dënimin e merituar për dy të dyshuarit e vrasjes së tij.

 “Më e keqja dhe goditësja është se ky akt makabër i është shkaktuar nga një familje të cilës Bedriu jonë vazhdimisht i ka shtrirë dorën e përkrahjes dhe pa aspak hezitim i ka ndihmuar”, thuhet në reagimin e familjes.

Bedri Rexhepi mendohet se më 8 prill rreth orës 16:30 ka dalë nga shtëpia e tij në Prishtinë, për të takuar njërin nga të dyshuarit. Një ditë pas makina e tij u gjet nga policia në fshatin Janjevë të Lipjanit. Që nga ajo kohë, janë arrestuar katër persona, përfshirë edhe dy të akuzuarit.

Top Channel