Numri i infektimeve në vendin tonë vijon të mbetet i ulët, ku pozitivë kanë rezultuar vetëm 28 qytetarë.

Ministria e Shëndetësisë ka kryer 631 testime dhe vetëm 28 janë pozitivë në këto qytete:

13 në Tiranë, nga 3 qytetarë në Durrës, Fier, nga 2 qytetarë Shijak, Berat, nga 1 qytetarë në Kurbin, Selenicë, Himarë, Sarandë, Gjirokastër.

Gjithsej janë 239 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin, ndërsa në spital po marrin trajtim 2 pacientë.

Në 24 orëve të fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2 dhe janë shëruar 20 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327,724 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (19 Tetor 2022)

Raste të reja ditore 28
Të shëruar në 24 orë 20
Të shtruar në spitale 2
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 631

Testime totale 1,991,647
Raste pozitive 331,555
Raste të shëruara 327,724
Raste Aktive 239
Humbje jete 3,592

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 179
Fier 15
Vlorë 10
Berat 8
Gjirokastër 6

Shkodër 5
Elbasan 5
Durrës 8
Dibër 3

Top Channel