Dekorimet më të dështuara të tortave që ‘tmerruan’ ata që donin të gëzonin (fotot)

15/10/2022 17:01

Tortat me dekorime janë zakonisht diçka që njerëzit mezi presin të kenë në tavolinë, veçanërisht në ditëlindje ose në raste të tjera të veçanta.

Por megjithse ato krijohen nga profesionistë ose miq që ka duan të mirën, shpeshherë çështja mund të komplikohet keq.

Në një fotogaleri qesharake online, rrjeti Bored Panda tregonte disa nga dështimet më spektakolare të tortave nga e gjithë bota, në disa raste duke i shfaqur në kontrast me ate sesi duhej të dukeshin.

Një nga rastet me të dukshme është torta në nder të kryeministres neo-zelandeze JacindaAdern, pamj e të cilës duket vërtet e frikshme, siç e quajnë atë kritikët e saj në vend.

Që prej unikornit monstruoz, tek tentativa e qenit Mogwai që duket si një xhuxh përbindësh, në galerinë e mëposhtme do të gjeni disa nga më të spikaturat …

Torta e aktorit Danny DeVito që në fakt duket si nje ‘baby Yoda’

Akullore e prodhuar për ditën e Shën Valentinit ku supozohej të shkruhej  ‘I Love You’ por disa germa humbën “gjatë tranzitit”.

Ne shume raste deshtimi i zbukurimit vjen si rezultat i keqkuptimit verbal mes porositesit dhe bleresit …

FOTO GALERI
1/12
Kryeministrja “frymëzuese” JacindaAdern

Top Channel