Lajmi i fundit
Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë, të ambulancës dhe të zjarrfikëses, dhe teknikët të cilët po punojnë për rregullimin e defektit.

Gruaja merr rakunin e shtëpisë në bar, policia amerikane e arreston dhe i vret kafshën (fotot)

04/10/2022 21:22

Një grua në SHBA është arrestuar nga policia pasi solli me vete në bar rakunin që mbante në shtëpi, të cilin e kishte quajtur ‘Rocky’.

38 vjeçarja Erin Christensen u akuzua për shkelje nga autoritetet shëndetësore pasi sipas tyre ata që preknin kafshët mund të rrezikoheshin nga sëmundja e tërbimit.

Kishte rreth 10 klientë në barin e zonës Maddock Bar në North Dakota, në kohën kur baristja Cindy Smith, i kishte kërkuar gruas të largohej pasi nuk mund të qëndronte bashkë me kafshën e egër.

Ajo tha për rrjetin lokal ‘Bismarck Tribune’: “Ne më në fund arritëm ta nxirrnim jashtë atë me kafshën, kjo e fundit nuk ndahej nga shpatulla e gruas gjithë kohën, nuk kafshonte”.

Por dikush kishte thërritur policinë dhe gruaja rrjedhimisht u arrestua dhe kafsha iu mor me forcë.

Në dokumentet e gjyqit Christensen akuzohej se “kishte fshehur nga autoritetet një rakun të egër dhe nuk tregonte vendndodhjen e tij”.

Në deklaratën e saj të tronditur, Christensen tha: “Shumë u bë për të ndaluar një rakun të pafajshëm, i cili u vra brutalisht nga autoritetet edhe pse rezultoi negativ për sëmundje”.

“Ata nuk shqetësoheshin për shëndetin tonë por vetëm për të gjetur dhe për të vrarë Rocky, e për të më arrestuar mua”.

Familja jepte një deklaratë për rakunin e tyre të vrarë nga zyrtarët: “Rocky ishte vetëm disa muajsh, një kafshë e butë dhe e dashur nga të gjithë. Ishte si një mace që nuk ndalonte së përdoruri duart e tij për të lozur”.

Christensen shtonte: “Rocky, i cili ishte viktima e një krimi, ishte gjetur i braktisur në rrugë tre muaj më parë në mbrëmje, nuk kishte shenja kafshësh apo të një foleje aty prane, kështu që ne e morën për ta rihabilituar për t’u kthyer në botën e egër”.

FOTO GALERI
1/5
38 vjeçarja Erin Christensen u akuzua për shkelje nga autoritetet shëndetësore pasi sipas tyre ata që preknin kafshët mund të rrezikoheshin

Top Channel