Këshilltari i Zelenskyt: Negociatat janë të mundura, por me një president të ri rus

01/10/2022 13:49

Mikailo Podolyak, këshilltari i presidentit ukrainas, Volodymyr Zelenskyy tha se negociatat janë të mundura me Rusinë, por me një president të ri rus.

“Nuk ka kuptim të negociosh me ata që ‘vallëzojnë mbi kocka’, Putinin dhe mbështetësit e tij. Çmimi i fjalëve të tyre ka një vlerë negative.  Negociatat janë të mundshme, por me presidentin e ri të Rusisë. Të cilët do ta vlerësojnë realitetin në mënyrë më adekuat”, tha ai.

 

Top Channel