Foto ilustruese

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në aksin nacional Gjirokastër-Tepelenë, ku motori është përplasur me një makinë, për pasojë është dëmtuar drejtuesi.

Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Virua”, ku motomjeti tip “BMW” me drejtues 32-vjeçarin me iniciale A. Ll. është përplasur me automjetin tip “Opel”, me drejtues 50-vjeçarin me iniciale B. R.

Drejtuesi i motorit është dërguar në spitalin rajonal të Gjirokastrës për ndihmë mjekësore.

Deri më tani nuk dihet se si është gjendja e tij shëndetësore, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi policisë:

Gjirokastër/ Informacion paraprak

Rreth orës 10:45, në aksin nacional Gjirokastër-Tepelenë, në afërsi të vendit të quajtur “Virua”, motomjeti tip “BMW”, me drejtues shtetasin A. Ll., 32 vjeç, banues në Tiranë, është përplasur me automjetin tip “Opel”, me drejtues shtetasin B. R., 50 vjeç, banues në fshatin Picar, Gjirokastër.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i motomjetit, i cili është transportuar për në spitalin Rajonal Gjirokastër për të marrë ndihmën mjekësore.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Top Channel