Moyes ndal Conten në derbin e Londrës, Tottenhami mbetet katër pikë pas Arsenalit

31/08/2022 22:57

Përfundoi pa fitues, edhe pse u shënuan dy gola, derbi i Londrës West Ham – Tottenham (1-1).

Skuadra e Antonio Contes e mbyll pjesën e parë në epërsi falë autogolit të Kehrer në minutën e 34-t, por “Hummers” arritën të barazonin me Soucek në të 55-tën.

Një përballje emocionuese deri në sekondat e fundit me raste nga të dyja skuadrat, por që nuk nxori një fitues. Gjithsesi, ekipi i Contes mbetet në pjesën e sipërme të tabelës (vendi i tretë) me 11 pikë, katër më pak se Arsenali.

Ky ishte barazimi i dytë sezonal për “Spurs”, pas atij të rritur 2-2 në derbin me Chelsea-n, ndërkohë në tri sfidat e tjera kanë arritur fitore.

U mbyll pa fitues edhe sfida mes Bournemouthit dhe Wolves (0-0).