Plumbi qorr plagos gruan në Prizren, u qëllua teksa po ecte me makinë

11/08/2022 17:57

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në kryeqytetin e Kosovës, ku një grua teksa po ecte me makinë është plagosur nga një plumb qorr.

Mediat e Kosovës bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:00 në Prizren tek tregu Fatoni në dalje të qytetit.

Një plumb qorr e ka goditur xhamin e parë të automjetit dhe nga kjo është lënduar një grua. Ajo është plagosur  në pjesën e këmbës, ndërsa është trajtuar në emergjencën e spitalit të Prizrenit dhe është jashtë rrezikut për jetë.

Top Channel