Temperaturat e larta do të mbizotërojnë në vendin tonë dhe këtë të mërkurë, ndërkohë që parashikohet mot i kthjellët dhe pa vranësira.

Vendi mbetet nën zotërimin e masave ajrore nga kontinenti afrikan.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 39°C. Parashikohet që gjatë pasdites të këtë grumbullim të vranësirave në zonat veri-veriperëndimore por nuk do të kemi reshje shiu.

Era do të fryje mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Top Channel