Urangutangu ‘çapkën’ puth turisten, ‘mbush duart’ teksa ajo pozon për foto (video)

05/07/2022 15:56

Një urangutang ‘mistrec’ që qëndronte prapa një turisteje të pafajshme, nisi papritur të mbahej te gjoksi i saj dhe ta puthte në faqe teksa ajo pozonte për foto me të.

Majmuni fillimisht qëndronte prapa turistes në zonën e tij por papritur u afrua pranë saj duke “mbushur duart”, duke i treguar të gjithë dashurinë e ndoshta pak më shumë në kopshtin zoologjik të Bangkok më 27 qershor.

Majmuni dinte gjithashtu të puthte në formë njerëzore në faqe e më pas shfaqi një ngerdheshje të gjerë për turistët kuriozë që ishin grumbulluar.

Për fat të mirë turistja nuk u impresionua shumë nga aktet disi imponuese por pa anën humoristike të çështjes me majmunin.

Dëshmitari Dararat Suwanmai, 24 vjeç tha: “Shpertheva së qeshuri kur kuptova çfarë po bënte. Por ishte një krijesë shumë miqësore.

Urangutangët janë nga krijesat më inteligjente mes majmunëve primatë, por sjelljet e tij besohet se janë të kopjuara nga ato të njerëzve që ai shikon përditë në kopshtin zoologjik.

FOTO GALERI
1/3
Sjelljet e tij besohet se janë të kopjuara nga ato të njerëzve që ai shikon përditë në kopshtin zoologjik.

Top Channel