Lajmi i fundit
“Mos më ndërprit”, Ndreca përplaset me Zhejin në "Top Story": Rama se kontrollon drejtësinë, do të funksionojë

Në kërkim të trupave, ekipet e shpëtimit në vendngjarje pas sulmit me raketa në Dnipro

28/06/2022 19:47
TOPSHOT - Firefighters spray water on a destroyed shoe factory following an airstrike in Dnipro on March 11, 2022. - Civilian targets came under Russian shelling in the central Ukrainian city of Dnipro on March 11, killing one, emergency services said, in what appeared to be the first direct attack on the city. (Photo by Emre CAYLAK / AFP) (Photo by EMRE CAYLAK/AFP via Getty Images)

Ekipet e shpëtimit po kërkojnë qytetarët nën rrënoja në qytetin lindor të Ukrainës, Dnipro, sot pas një sulmi raketor rus, tha guvernatori i rajonit Dnipropetrovsk. 

Valentyn Reznichenko pretendoi se forcat ruse kishin hedhur gjashtë raketa në rajon, ku infrastruktura hekurudhore dhe një ndërmarrje industriale ishin dëmtuar në qytet dhe një kompani shërbimesh po digjej.

“Sulm masiv i armikut në rajonin e Dnipropetrovsk. Gjashtë raketa!”

“Raketat tona rrëzuan tre raketa, mbi Dnieper dhe mbi rrethin Synelnykiv. Në Dnieper u shkatërruan infrastruktura hekurudhore dhe sipërmarrja industriale.”

“Ekipet po punojnë në vendin e goditur Ata po kërkojnë njerëz nën rrënoja.”

Top Channel