Pas anulimit të vizitës së Lavrovit në Serbi, Vuçiç në takim urgjent me ambasadorin rus

06/06/2022 11:16

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të takohet sot me ambasadorin rus Alexander Botsan-Kharchenko.

Sipas zyrës për media të Vuçiqit takimi mbahet në orën 10:00 në presidencën serbe.

Takimi Vuçiç-Kharchenko do të ndodhë një ditë pasiqë dështoi vizita e kryediplomatit rus në Beograd, Sergei Lavrov. Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria, ndaluan fluturimin e avionit me të cilin ishte paraparë të udhëtonte shefi i diplomacisë ruse në hapësirat e tyre ajrore, njofton Klankosova.tv.

Lavrov kishte bërë plan që ta vizitonte Serbinë sot dhe nesër, teksa ishin planifikuar takime me Aleksandar Vuçiqin dhe ministrin serb, Nikola Selakoviq.

Top Channel