51 vjeçarja Naomi Campbell del ‘gjysmë e zhveshur’ me pelerinë puplash, Sara Sampaio vjen në premierën e Kanës me të kuqe (fotot)

23/05/2022 21:42

Modelja veterane Naomi Campbell dhe ajo më e re Sara Sampaio ishin emrat më të njohur në pasarelën e Festivalit të 75-të të Kanës sot në ‘Palais des Festivals’.

Supermodelja 51 vjeçare dukej thuajse e zhveshur në pjesën e sipërme me një fustan të lëshuar puplash të zeza, shoqeruar me një detaj të bardhë fjongoje në sup.

Naomi mbante flokët e zeza të lëshuara ndërsa në fytyrë mbante makiazh të lehtë.

Ndërsa Sara tërhiqte vëmendje me fustanin e kuq të çarë, dhe taka të larta po ashtu të kuqe.

Brunetja mbante flokët të stiluar në dy gërsheta ndërsa mbante gjithashtu makiazh të shkëlqyer në fytyrë.

Regjizori koreano-jugor  Park Chan-Wook kthehej në festivalin e Kanës me filmin Heojil Kyolshim (Vendimi për t’i kthyer)

Koreani heton në film terhqjen seksuale mes një detektivi të pagjumë policie dhe të dyshuarës për vrasjen e bashkëshortit te saj.

Rreth 35,000 profesionistë të industrisë së filmit do të marrin pjesë në vestival deri në mbylljen e tij më 28 maj.

FOTO GALERI
1/16
Modelja veterane Naomi Campbell dhe ajo më e re Sara Sampaio ishin emrat më të njohur në pasarelën e Festivalit të 75-të të Kanës sot

Top Channel