Me pushkë, armë gjahu e municion luftarak në banesë, policia arreston 38-vjeçarin në Tropojë

23/04/2022 09:49

Një 38-vjecar është vënë në prangat e policisë në Tropojë nën akuzën e armëmbajtjes pa leje.

 

Burime zyrtare thanë se gjatë kontrollin në banesën e 38-vjecarit, G.D policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë, një armë gjahu çifte dhe një sasi municioni luftarak, të cilat shtetasi G. D. i mbante pa leje.

Në vijim të veprimeve u arrestua në flagrancë për vepr-vjeat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”, shtetasi G. D., 38 vjeç, banues në fshatin Bukovë, Tropojë.

Materialet i hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel