Basha nuk ishte i pranishëm në mbledhjen e PD, Gazment Bardhi zbulon arsyen e mungesës

12/04/2022 19:01

Gjatë mbledhjes së sotme të Grupit Parlamenatar të Partisë Demokratike u vu re mungesa e ish kryetarit Lulzim Basha, megjithatë Gazement Bardhi e ka sqaruar arsyen e mungesës së tij teksa iu përgjigj gazetarëve pas mbledhjes.

Bardhi tha se Basha ka qenë ditën e sotme në takim në një nga degët e PD-së dhe mbase kjo është arsyeja së përse ka munguar, edhe pse nuk kishte patur njoftim pasi nuk i ishte bashkuar takimeve të tilla.

“Basha ka qenë në takim në disa prej degëve, nuk kam pasur asnjë njoftim, as nuk u jam bashkuar takimeve të tilla.”

Top Channel