Deputeti i PS-së, Erion Braçe i ftuar këtë të hënë në emisionin Top Story nga Sokol Balla në Top Channel u  shpreh se mbi SPAK ka një presion të madh nga qytetarët.

Ai bëri thirrje që SPAK të mos jetë pjesë e çdo tavoline dhe të mos i ushtrohet kaq presion prokurorëve.

“Mbi SPAK-un është një person i madh i qytetarëve, thonë do të të çoj në SPAK, dalin me letra e dokumente. A mundet që mos të bëhen më gjyqe në Kuvend, apo në studio me SPAK-un në mes”, tha Braçe.

Top Channel