Forcat ruse nuk kanë të ndalur në sulmet që po ushtrojnë në Ukrainë. Pas sulmeve ajrore në qytetin port Odesa, tani kanë dalë raporte për një sulm në një tjetër qytet port.

Ndihmësi i Ministrit të Jashtëm të Ukrainës Anton Herashchenko, bëri me dije se autoritetet kishin raportuar një sulm në qytetin port të Mykolaiv.

Tashmë ushtria ruse ka sulmuar anën jugore të Ukrainës , e cila duket si një përpjekje e qartë për të bllokuar Ukrainën nga Deti i Zi dhe për të krijuar një korridor tokësor nga Rudsia në gadishullin e Krimesë, të cilën Moska e mori në kontroll në vitin 2014.

 

 

Top Channel