Kremlini: Bisedimet me Ukrainën s’ janë të lehta, e rëndësishme është që vijojnë

02/04/2022 21:12

“Bisedimet e Rusisë me Ukrainën nuk kanë qenë të lehta, por gjëja kryesore është se ato po vazhdojnë”, citoi agjencia e lajmeve RIA të ketë thënë sot zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

Ai tha gjithashtu se Rusia do të donte të vazhdonte bisedimet me Ukrainën në Bjellorusinë fqinje, por Kievi e kundërshtoi idenë.

Rusia dhe Ukraina mbajtën disa raunde bisedimesh në Bjellorusi muajin e kaluar përpara se delegacioni i tyre të takohej në Stamboll javën e kaluar.

Top Channel