Spanja e nis furishëm pjesën e dytë, Berisha bën heroi te Shqipëria

26/03/2022 20:57
Sulmuesi Leipzig, Dani Olmo ka shënuar kundër Shqipërisë në minutën e 90 për kombëtaren spanjolle

Në “RCDE Stadium” është duke u luajtur ndeshja miqësore mes Spanjës dhe Kombëtares sonë.

Një takim që duket se do jetë shumë sfidues për lojtarët “kuqezi”, të cilët po ashtu e konsiderojnë si një provë të rëndësishme përpara ndeshjeve të Nations League.

Kjo ndeshje për Spanjën shënon edhe rikthimin në Barcelonë pas plot 18 vitesh, me takimin e fundit që është zhvilluar në këtë rajon në shkurt të vitit 2004 dhe ishte miqësore me Perunë.

Top Channel