Një zjarr ka rënë në fshatin Shëngjegj të Mirditës të njësisë administrative Kaqinar.

Disa hektar pyje janë djegur dhe në vendngjarje është një zjarrfikëse.

Ndërkohë është pa energji elektrike i gjithë fshati pasi një linjë elektrike ndodhet në pyll dhe është përfshirë nga flakët.

Nga zjarri rrezikohen edhe disa banesa.

Top Channel