Ukraina: Ushtrisë ruse po i mbaron ushqimi dhe karburanti

22/03/2022 17:15

Stoqet ruse të municionit dhe ushqimit do të zgjasin jo më shumë se tre ditë, sipas ushtrisë ukrainase.

Në raportin e fundit operacional, forcat ukrainase hanë se rusët po vuanin nga mungesa e karburantit, e ushqimit dhe e armatimit.

Më herët, Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar tha se forcat ruse nuk po përparojnë në luftën ndaj Ukrainës, të paktën jo siç ishte parashikuar.

Top Channel