Ukraina po lufton të marrë territoret e pushtuara nga Rusia

22/03/2022 18:48

Një zyrtar i lartë i mbrojtjes amerikane është shprehur i bindur se forcat ukrainase janë gati për të rimarrë territorin që rusët kanë pushtuar.

Sipas Reuters, zyrtari amerikan ka thënë se Ukraina është “tani në gjendje dhe e gatshme të rimarrë territorin”.

Territoret përkatëse të cilat Ukraina po përpiqet të rimarrë ende nuk dihen, por duket se forcat ukrainase po përparojnë.

Top Channel