Moti i kthjellët me vranësira të pakta do të karakterizojë vendin tonë këtë të martë.

Sipas MeteoAlb, nuk do të ketë reshje shiu, duke e bërë një ditë tipike pranvere.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë rriten në mëngjes dhe mesditës duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugore duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë.

Rajoni dhe Europa

Brigjet e Egjeut paraqiten me vranësira dhe reshje shiu të shoqëruara me mini stuhi ere. Gjithashtu dhe gadishulli Iberik mbetet me reshje shi. Ndërsa Pjesa tjetër e kontinentit do të jetë në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku më të dukshme kthjellimet parashikohet të jenë në Europën
Qëndrore.

Kosova

Pjesa e parë e ditës do të jetë në dominimin e kthjellimeve në pjesën më të madhe të Kosovës dhe kalimeve të pakta të vranësirave në zonat Veriore. Por në pjesën e dytë të ditës pritet që vranësirat e lehta të bëhen të dukshme dhe në pjesën të tjetër të vendit.

Top Channel