E vranë forcat ruse, Manchester United bën gjestin prekës për themeluesin e klubit të tifozëve në Kiev

22/03/2022 16:21

Manchester United ka nderuar një anëtar kryesor të klubit të tij të tifozëve të Kievit, i cili u vra në luftën në Ukrainë.

Aleksander Kukin ishte një nga themeluesit e klubit të tifozëve të Kievit ‘Reds’,  20 vjet më parë.

Kuqezinjtë e Kievit thanë se Kukin vdiq pasi makina e tij u qëllua nga forcat ruse. Gruaja dhe vajza e tij janë operuar dhe janë në spital.

Manchester United tha se ishte i pikëlluar kur mësoi lajmin dhe kërkoi të mbështeste familjen e të ndjerit.

Ne dërgojmë ngushëllimet tona të përzemërta për humbjen e tyre dhe urojmë për shërimin e familjarëve”, postoi United në faqen e saj të klubit.

Top Channel