Ç’po ndodh? Qindra ushtarë rus refuzojnë të luftojnë kundër Ukrainës

22/03/2022 21:26

Trupat ruse po refuzojnë masivisht të marrin pjesë në luftimet kundër Ukrainës, sipas ministrisë së mbrojtjes ukrainase.

Në raportin e saj të fundit operacional, ajo tha se 220 ushtarë nga një njësi refuzuan të merrnin pjesë.

Që nga fillimi i pushtimit, 50 ushtarë ishin vrarë dhe 110 u plagosën brenda njësisë, tha Ukraina.

Inteligjenca amerikane është shprehur se morali i ushtarëve është në rënie, gjë e cila është në favor të Ukrainës.

Top Channel