Foto: LSA

Java ka nisur me mot të kthjellët dhe rritje të lehtë temperaturash.

Dita është e favorshme për të shijuar natyrën e bukur, teksa gjelbërimi dhe lulet e çelura ofrojnë pamje krejt tjetër.

Qytetarë të të gjitha moshave kanë zgjedhur zonën e liqenit artificial dhe parqet e qytetit për të bërë një shëtitje, ndërsa për shumicën e sotmja është një ditë pushimi.

Sipas MeteoAlb vendi ynë vijon të jetë në kushte të qëndrueshme atmosferike, ku zonat e ulëta dhe bregdetare vijojnë me kthjellime dhe vranësira të lehta ndërsa kthjellime dhe vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore përgjatë kufirit Lindor. E njëjta situate e qëndrueshme meteorologjike do të jetë në mbrëmje dhe në orët në vijim.

FOTO GALERI
1/26

Top Channel