Hidhet shorti i çerekfinales në Ligën e Kampionëve

18/03/2022 12:29

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çerekfinalet dhe gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve.

Pas disa dueleve të zjarrta në raundin e 16-të të finaleve, pritet që edhe çerekfinalet të jenë shumë interesante.

Në fillim të shortit, UEFA shprehu mbështetje ndaj Ukrainës dhe kërkuan që lufta të ndalet.

Më pas, legjenda franceze, Mikael Silvestre zgjodhi ekipet që do përballen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve janë:

Chelsea – Real Madrid

Manchester City – Atletico Madrid

Villareal – Bayern Munich

Benfica – Liverpool

Ndërsa në gjysmëfinale, fituesi i ndeshjes Manchester City – Atletico Madrid do përballet me fituesin e ndeshjes Chelsea – Real Madrid.

Ndërsa gjysmëfinalja tjetër do jetë mes fituesit të ndeshjes Villareal – Bayern Munich dhe Benfica Liverpool.

Kujtojmë se finalja pritej të luhej në Saint Petersburg të Rusisë, por tani është zhvendosur për në Paris të Francës për shkak të konfliktit me Ukrainën.

Top Channel