Zelensky: 97 fëmijë janë vrarë që prej nisjes së pushtimit rus

15/03/2022 17:40

Presidenti ukrainas Volodymir Zelensky tha gjatë takimit online me deputetët kanadezë se pothuajse njëqind fëmijë kanë vdekur gjatë pushtimit rus të Ukrainës.

Presidenti i Ukrainës shpjegon se qyteti jugor i rrethuar i Mariupolit ka mbetur pa rrjete komunikimi dhe pothuajse nuk ka ushqim.

Zelensky shton se 97 fëmijë janë vrarë që nga fillimi i luftës.

Top Channel