Pamjet me dron nga Mariupoli! Ndërtesa të djegura, tymi pushton qiellin

14/03/2022 16:45

Qyteti port i Ukrainës, Mariupoli, është bombarduar vazhdimisht nga sulmet ruse.

Pamjet e fundit të kapura nga një dron mbi qytet tregojnë dhjetëra ndërtesa të djegura dhe rrugë të goditura nga granatimet.

BBC ka arritur të publikojë pamjet me dron të një pjese të qytetit të bombarduar.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel