Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenksy, ka biseduar të shtunën me kryeministrin e Izraelit, Naftali Bennett, për agresionin rus dhe për mundësitë e mbajtjes së bisedimeve të paqes.

“Ne duhet të ndalim represionin ndaj civilëve”, tha Zelensky.

Më herët gjatë së shtunës, Zelensky tha se është i gatshëm që të takohet me presidentin rus, Vladimir Putin, në Jerusalem, nën ndërmjetësimin e kryeministrit Bennett.

Ai tha se bisedimeve të paqes duhet t’i paraprijë një marrëveshje e armëpushimit.

Top Channel