Ukraina po lëngon, fëmijë të frikësuar dhe ndërtesa të rrënuara (Foto)

12/03/2022 17:14

Sot shënohet dita e 17-të e luftës në Ukrainë dhe situata mbetet ende shqetësuese.

Ndërtesa të rrënuara, fëmijë të frikësuar që qajnë plot trishtim është gjendja aktuale e Ukrainës.

Sulmet ruse vijojnë që nga dita e parë e luftës.

Deri më tani janë regjistruar 1300 viktima nga pala ukrainase ndërsa mbi 11 mijë ushtarë rusë kanë humbur jetën.

Shumë ndërtesa janë dëmtuar nga sulmet duke i kthyer qytetet në rrënoja.

Pjesa më e madhe e sulmeve nga pala ruse kanë qenë nëpërmjet ajrit me anë të raketave dhe granatave.

Pavarësisht bisedimeve mes palëve, nuk është arritur ende një marëveshje për paqe.

Ukrainasit kanë lënë pas gjithçka për të shpëtuar nga lufta dhe strehuar në shtetet fqinje.

FOTO GALERI
1/16

Top Channel