Ukrainë, granatimet e rënda ruse shpërthejnë në Mykolaiv

11/03/2022 22:07

Granatime të rënda nga forcat ruse kanë shpërthyer rreth qytetit jugor të Ukrainës, Mykolaiv, mbrëmjen e së premtes.

Kreu i Administratës së Rajonit Mykolaiv tha se kishte veprime armiqësore aktive pranë Guryivka, në veri të qytetit.

Po ashtu në videot e mediave sociale shihen qartë zjarre në zonë dhe Vitaliy Kim.

“Ne po përpiqemi t’i shtyjmë ata më tej,” tha Kim në Telegram.

Kim tha se bombardimet shoqëroheshin me të shtëna pa dallim në objektiva të ndryshme civile, duke përfshirë një kafene dhe një bllok apartamentesh.

Top Channel