Biznes seksi i kamufluar si qendër masazhi, gjykata liron nga qelia Alban Dyrmishin

09/03/2022 12:18

Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë Alban Dyrmishin, i cili u arrestua një ditë më parë, pasi dyshohet se ushtronte prostitucionin në një banesë të cilën e kishte kamufluar si qendër masazhi.

Gjykata vendosi arrest shtëpie për Dyrmishin, i cili sipas policisë, ushtronte aktivitetin e tij në një pallat në zonën e ish-Bllokut.

Mësohet se policia arriti të identifikojë personat që ishin të punësuar, pronarin dhe më pas ka nisur edhe verfikimet e tyre, derisa ka ndërhyrë në objekt, duke bërë të mundur sipas saj edhe zbulimin e një aktiviteti të mirëfilltë kriminal që merrej me shfrytëzimin e punonjësve edhe për prostitucion.

 

Top Channel