Volejboll/ Tirana fiton kupën, mund Erzenin dhe rikthen trofeun pas 26 vitesh

07/03/2022 15:58

Tirana është e pandalshme në volejboll për meshkuj ku mbrëmjen e së dielës fitoi edhe trofeun e katërt sezonal, Kupën e Shqipërisë sërish përball Erzenit në finale me shifrat 3-1.

Një ndeshje me pak histori pasi bardheblutë fituan setin e parë, më pas shijakasit provuan të rezistojnë duke fituar setin e dytë por vetëm kaq, pasi në dy setet e tjera nuk pati më histori ky takim pasi bardheblutë ishin dukshëm dominues duke ms i dhënë asnjë shans kundërshtarit.

Në këtë mënyrë skuadra kryeqytetase rikthen trofeun pas 26 vitesh nën ngjyrat bardheblu dhe s për koincidencë 3 finalete fundit i ka fituar përballë Erzenit të Shijakut duke i fituar të treja, nga Kupa e Pavarësisë, Liga Gjergj Kastriotni dhe nga kjo fundjavë Tirana merr edhe Kupën e Shqipërisë duke siguruar kështu një vend për në kupat e europës Cev CUP.

Aktualisht Tirana ndodhet në vendin e parë edhe në kampionat duke tentuar të shpallet kampione, por për këtë i duhet një fitore në derbin e së premtes përballë Partizanit.

Top Channel