Foto-lajm/ Kur “miku” besnik nuk braktiset në luftë

02/03/2022 13:26

Një vajzë nga Ukraina është fotografuar teksa mbrërrin në pikën kufitare në Medyka të Polonisë dhe në krahë mban “mikun” e saj besnik.

E ndërsa disave iu është dashur të marrin rroba dhe ushqim me vete, momenti i kapur nga Visar Kryeziu, tregon sesi një vajzë nuk e ka lënë vetëm qenin e saj, por ka vendosur ta marrë me vete, pavarësisht gjithçkaje.

Në mes luftës dhe terrorit, ukrainasit po detyrohen të lënë pas shtëpitë e tyre, punën dhe gjithçka kishin krijuar deri më tani, jo për një jetë më të mirë, por për të shpëtuar veten.

Top Channel