Fushata e PS-së në Lushnjë e Durrës/ Takimet e kandidates Eriselda Sefa dhe Emiriana Sako

01/03/2022 14:45

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Fierit Taulant Balla prezantoi kandidaten socialiste Eriselda Stefa përpara banorëve të Dushkut në Lushnjë.

Jam këtu për t’ju kërkuar votën për kryetaren e bashkisë Eriseldën, një vajzë model e cila si unë i ngjiti shkallët e karrierës dalëngadalë, me 16 vite eksperiencë dhe e di që kemi bërë zgjedhjen e duhur. Me votëbesimin tuaj në 6-mars shumë punë na presin, e dimë që duhet të kishim bërë shumë më shumë punë jo vetëm në Lushnjë edhe në Njësinë tuaj por vijmë pas 2 vitesh të vështira për të gjithë ne dhe tani ka ardhur momenti ti fokusohemi punëve për Lushnjën“, tha Balla.

Ndërsa kandidatja socialiste për Durrësin Emiriana Sako foli për një tjetër investim të munguar që po bëhet realitet.

“Brenda javës së dytë të marsit do të hapet tregu i fruta perimeve në Durrës”, tha ajo.

Top Channel