Pamjet e trishta nga Kievi, viktima në rrugë dhe shkatërrime gjigante

28/02/2022 10:30

Në ditën e pestë të luftës, panorama në kryeqytetin e Ukrainës është e trishtë.

Dëmet materiale janë të mëdha, ndërkohë që shpërthime janë ndjerë gjatë natës në disa pjesë të kryeqytetit.

Ukraina është në ditën e pestë të luftës. Sot do të mbahet takimi mes delegacioneve të Rusisë dhe Ukrainës në Bjellorusi, ndonëse presidenti Volodimir Zelensky nuk pret që të sjellë një zgjidhje për vendin e tij.

Ukraina do të kërkojë armëpushim dhe tërheqje të trupave

Ukraina do të kërkojë armëpushim dhe tërheqje të trupave ruse në takimin me delegacionin rus në Bjellorusi.

“Delegacioni ukrainas mbërriti në kufirin Ukrainë-Bjellorusi për të marrë pjesë në bisedimet me përfaqësuesit e Federatës Ruse”, thuhet në njoftimin nga presidenca ukrainase.

Top Channel