Vritet një 6-vjeçar në Kiev! Bombardimet ruse nuk kursejnë as të miturën në Okhtyrka

27/02/2022 12:34

Përleshjet me armë zjarri në një lagje perëndimore të kryeqytetit ukrainas Kievit, vranë një të mitur 6-vjeçar dhe plagosën disa të tjerë mbrëmjen e së shtunës.

Serhii Chernysuk, një mjek në spitalin Okhmatdyt të Kievit, tha se të plagosurit ishin dy adoleshentë dhe disa të rritur.

Sipas Ministrisë së Brenshme ukrainase, gjashtë persona, duke përfshirë edhe një vajzë shtatëvjeçare, u vranë nga bombardimet ruse në rajonin e Sumy, jashtë persona, përfshirë një vajzë shtatëvjeçare.

Qyteti i Okhtyrka ndodhet 345 kilometra nga kryeqyteti i Ukrainës, Kiev.

Top Channel