Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës: Po kapim ushtarë rus të demoralizuar

27/02/2022 15:39

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka publikuar fotot e disa ushtarëve rus të kapur në Kiev.

Kjo të ministri të cilës i referohet Top Channel thotë se ushtarët e kapur janë të lodhur dhe të demoralizuar.

Një video e publikuar sot nga Top Channel tregonte dy grupe ushtarësh rus në Kharkiv të mbetur në mes të rrugës pa karburant duke shtyrë automjetet lëvizëse.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel