Lufta në Ukrainë/ Dy gazetarë danez plagosen në Okhtyrka

27/02/2022 12:27

Dy gazetarë danez janë plagosur në Okhtyrka , thotë ministria e Brendshme ukrainase.

Stefan Weichert dhe Emil Mikkelsen u plagosën nga të shtënat me armë zjarri në qytetin e Sumy Oblast, por tani janë të sigurt dhe po marrin trajtim në spital.

Top Channel