Foto-lajm/ Kharkiv-Kapen dy ushtarë nga njësia elitë ruse “Spetsnaz”

27/02/2022 12:38

Ministria e Brendshme ruse thotë se ka kapur dy ushtarë rus nga njësia elitë ruse “Spetsnaz”.

Historikisht, ky term i referohej njësive të operacioneve speciale të kontrolluara nga shërbimi kryesor i inteligjencës ushtarake GRU (Spetsnaz GRU).

Ai përshkruan gjithashtu task forcat e ministrive të tjera (siç është ODON i Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe njësia speciale e shpëtimit e Ministrisë së Situatave të Emergjencave)në vendet post-sovjetike.

Top Channel