Pamjet/ Ukrainasit ndalin autokolonën ruse me raketat britanike

26/02/2022 18:02

Ukrainasit kanë arritur të ndalin autokolonën ruse me raketat britanike anti-tank.

Situata sa vjen edhe përkeqësohet çdo sekondë që kalon, pasi forcat ruse kanë avancuar në shtetin e Ukrainës.

Qindra viktima dhe të plagosur nga të dyja kahet janë shënuar deri më tani.

Jo vetëm ushtria, por edhe qytetarë të thjeshtë kanë marrë armët në dorë për të mbrojtur vendin e tyre nga pushtimi rus.

 

Top Channel