Fajësojnë merkaton dhe Taren, mediat italiane: Sarri “qan” Muriqin

18/02/2022 10:13

Kualifikimi për në raundin e 1/8-ave në Europa League për Lazion ekziston ende si mundësi edhe pse takimi i parë kundër Portos nuk përfundoi siç duhej.

Mediat Italiane, si “Corriere dello Sport”, raportojnë se kjo ndeshje nxorri në pah “të metat e shkaktuara nga merkato e janarit”.

Sipas raportimeve në Itali, ato lëvizje ishin aq të gabuara, sa jo vetëm që nuk e përforcoi skuadrën, por shtojnë se e ka dëmtuar më keq atë.

Ndër të tjera media në fjalë thekson se ka gjasa që Sarri në një kohë si kjo të pendohet edhe për Muriqin: “A është e mundur të luhet pa qendërsulmues? Për Lotiton dhe Tare ndoshta po, për trajnerin toskan sigurisht jo”.

Top Channel