Kosova ka regjistruar pesë viktima dhe 411 raste të reja me koronavirus, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë të enjten më 17 shkurt.

Rastet e reja dolën pas testimit të 3,820 mostrave, që i bie se 10.75 për qind e të testuarve rezultuan pozitivë me sëmundjen COVID-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve paraprake 2,582 pacientë janë shëruar nga koronavirusi, ndërsa numri i rasteve aktive është 6,509.

Në 24 orët paraprake janë administruar edhe 1,275 doza të vaksinës kundër koronavirusit.

Deri më tani, 812,299 qytetarë janë vaksinuar me dy doza të vaksinës.

Top Channel