Përkujtohet 103-vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit, në një ceremoni modeste në Vlorë

24/01/2022 12:54

103-vjetori i ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit u përkujtua sot në Vlorë me një ceremoni modeste.

Në shtatoren e autorit të Deklaratës së Pavarësisë u vendosën kurore me lule. Kryebashkiaku Dritan Leli, gjatë homazheve, foli dhe për punimet që po bëhen për rikonstruktimin e Sheshit të Flamurit në qytetin bregdetar.

Top Channel