Prej disa ditësh elementët e rinj të ekipeve zinxhirë të kombëtares kuqezi janë grumbulluar për të pasur një ballafaqim mes të rinjve që luajnë jashtë dhe atyre të kampionatit shqiptarë për moshat e datëlindjes 2006 të cilët këtë vit do të marrin pjesë në kampionatin europian.

Nën drejtimin e Ervin Bulkut trajneri i ekipit kombëtarë U17 dhe specialistët teknik të ekipeve kombëtare Sulejman Mema në fushën stërvitore të Kamzës janë zhvilluar sot dy ndeshje mes 4 ekipeve që prodhuan 41 të rinjtë.

Në këtë grumbullim, mungonin rreth 7 lojtarë për shkak të Covid-it, megjithatë nga të pranishmit tekniku Mema tregon se një pjesë e tyre do të jenë pjesë e skuadrës që do të grumbullohet për të zhvilluar dy miqësoret me Italinë muajin e ardhshëm në Koverciano.

Shqipëria do të marrë pjesë në kampionatin europian të kësaj moshe që do të zhvillohet në muajin tetor ku përballë do të ketë Suedinë, Kroacinë dhe Uellsin.

Top Channel