Aksidentohet autobusi i linjës Kosovë-Austri, 6 të lënduar

12/01/2022 01:44

Rreth orës 22:00 në vendin Veliki Kupci afër Krushevcit, një autobus ka rrëshqitur nga rruga dhe është rrokullisur.

Bëhet fjalë për autobusin që udhëton në linjën Prishtinë – Grac i Austrisë.

Nga kompania “Zhitia Tours” kanë bërë të ditur për mediat në Kosovë se fatmirësisht nuk ka viktima dhe se janë 5-6 persona që kanë pësuar lëndime të lehta.

Sipas tyre shkak i aksidentit, ka qenë rruga e rrëshqitshme dhe kushtet e vështira atmosferike.

Top Channel